Norvegiją atrandant

Oslas

OslasNorvegija yra mums tikrai gana artima šalis. Ir atostogoms, ir verslui, ir laikinam darbui, bei, galų gale, visam gyvenimui. Šią šalį aplanko vis daugiau tautiečių, vis daugiau ir išbando emigranto duoną būtent Norvegijoje. Darbo reikalais dažniausiai tenka nusėsti kokiame nors nedideliame Norvegijos pramoniniame miestelyje, pavyzdžiui prie žuvų apdirbimo fabriko. Tačiau vien taip dirbdami ir gyvendami šalies nepažinsim, o Norvegija yra išties verta dėmesio. Pradedant didžiausiais jos miestais – Oslu, Bergenu, Stavangeriu, baigiant atokiais gamtos kampeliais, galinčiais sužavėti net užkietėjusius technokratus.

Oslas – Norvegijos sostinė, ekonominis šalies centras. Šis miestas neretai įvairiuose reitinguose pakyla iki pačių brangiausių miestų pasaulyje kainų bei pragyvenimo prasme. Nieko keisto, kad čia ir atlyginimai ytin aukšti – būtent tai vilioja būrius ekonominių migrantų šis Norvegijos miestas. Tačiau nereikia sustoti vien ties darbu – Oslas įdomus ir kultūriniu, istoriniu požiūriu, ir savo moderniais elementais. Šiame mieste gausu įvairių muziejų, menančių didingą šalies istoriją – pradedant vikingų laikais, pereinant garsiuosius arkties tyrinėtojus bei persikeliant į naujuosius laikus. Viename muziejų netgi galima pamatyti tikrą daugiau negu šimto metų senumo laivą, kuriuo buvo padaryti didžiuliai atradimai Arktyje. Galima išvysti ir nemažai autentikos iš vikingų klestėjimo laikų, sužinoti jų istoriją.

Oslas – ganėtinai žalias miestas. Nemažiau jis ir mėlynas – jūros pakrantėje, upės deltoje įsikūręs miestas ne iš vienos pusės skalaujamas tiek gėlo, tiek sūraus vandens. Tokia gamtinė padėtis neišvengiamai lėmė ir parkų bei pasivaikščiojimo promenadų gausą – ne visur patogu statyti namus, tačiau įvairių vandenų pakrantės puikiai tinka pasivaikščiojimo takų įrengimui bei kitokioms poilsio zonoms. Tuo Oslas ir žavus tarp turistų – nors ir brangus miestas, tačiau daug jo galima pamatyti bei patirti tiesiog vaikštant, džiaugiantis visuomet artima gamta, būnant savotiškoje pusiausviroje tarp didmiesčio lėkimo ir ramaus gamtos kampelio.

Keliaujant dar toliau į Oslo periferijas, gamtos rasime dar daugiau. Nors miestas išsiplėtęs, pavieniai kaimeliai bei miesteliai tęsiasi dar toli į užmiestį, tačiau ir gamtos plotų čia daugėja, jie didėja. Oslo prieigose galima patirtį įvairių pramogų, susijusių su gamta – įrengti trekingo takai, siūlomas pasivažinėjimas šunų kinkiniais, palaipiojimas uolomis, plaukimas baidarėmis, o jūroje – kateriais, jachtomis bei panašiais didesniais laivais. O kur dar neišsemiami aruodai mėgėjams pažvejoti… Oslas – puiki vieta ne tik dirbti, bet ir įdomiai gyventi, atrandant vis daugiau veiklų šiame mieste bei šalia jo.

Parašykite komentarą