Pailsėjus tolimose salose

Lanzarotė

LanzarotėPrabėgo vos savaitė atostogų, o jau jautiesi pilnas jėgų ir norisi grįžti prie darbų. Tuo pačiu kirba ir kita mintis – o kaip gerai čia būtų pasilikti gerokai ilgiau, ir mėnesį, ir pusmetį, o gal  ir ne vienerius metus. Tokie jausmai stipriai pasireiškia besiilsint tolimuose Kanaruose, Ispanijai priklausančiose salose. Egzotiška aplinka, uolos, ugnikalniai, putojantis Atlanto vandenynas ir ramūs, neskubantys, bet gyvenimu besidžiaugiantys žmonės. Ir turbūt visai nesvarbu, kokioje Kanarų saloje atostogauji – ar tai būtų Lanzarotė, ar Tenerifė, ar Gran Kanarija – atostogos čia tikrai pilnavertės, atnešančios puikų poilsį ir norą ilsėtis dar ilgai ilgai.

O geroms atostogoms reikia visko – ir ramaus poilsio, tiesiog kokybiško išsimiegojimo, ir naujų įspūdžių, ir aktyvios veiklos kūno tonusui palaikyti, ir gryno oro, ir kokybiško sveiko maisto. Žinoma, ypač žiemą, labai svarbu ir saulė – o jos Lietuvoje tikrai trūksta. Tad Kanarai – puiki išeitis geram poilsiui. Vos savaitės atostogų pakanka, kad galėtum visiškai pakeisti aplinką ir puikiai pailsėti. Dera pasakyti, jog visi tuos gerų atostogų punktus išdėlioja asmeniškai – vieniems pasyvaus poilsio pakanka ir vienos paros, tuo tarpu kitų laimei tam reikia skirti daugiau nei pusę kelionės laiko. Vienus traukia aktyvus poilsis gamtoje, kiti nori važinėti po lankytinas vietas autobusu ir godžiai klausytis įvairias istorijas pasakojančio gido.

O pagal tai galima pasirinkti ir kurią Kanarų salą aplankyti. Gamtos mėgėjai dažnai renkasi Tenerifę, Lanzarotę ar kiek mažiau ramią Fuerteventūrą. Tuo tarpu daugiau istorinių žinių ištroškę poilsiautojai paprastai pažintį su Kanarais pradeda nuo Gran Kanarijos. Tačiau nereikėtų būti tokiems griežtiems – pailsėti ir atrasti sau įdomybių galima bet kurioje iš didžiųjų Kanarų salų. Visose yra ir įspūdingų gamtos kampelių, ir kalnų vaizdų, ir ilgų smėlio paplūdimių, ir muziejų bei istorinių statinių. Geriausia būtų turėti ne vieną, o kokias tris ar keturias savaites atostogų ir jų metu spėti aplankyti bent kelias didžiąsias Kanarų salas. Tą daryti gana paprasta – visose yra uostai, tarp salų kursuoja keltai, tad susisiekimas tikrai patogus. O ir įspūdžių neišvengiamai daugiau.

Pažinties pradžiai puikiai tinka didžioji Gran Kanarija, vėliau, išsinuomojus automobilį, smagias kelias dienas galima praleisti Tenerifėje, na o pabaigai puikiai tiks Lanzarotė, kur ne tik galima pasivaikščioti po lavos laukus ir pažvelgti į kraterio vidų, tačiau ir įlįsti po žeme – į nuostabiuosius Lanzarotės urvus.

Parašykite komentarą