Profilaktika ir sveikos gyvensenos propagavimas

Gydytojas

Kiekvienais metais per įvairias žiniasklaidos priemones galime girdėti kalbant ilgametę patirtį turinčius medicinos srities specialistus. Pastarieji kaskart bando pakeisti daugelio vartotojų savimonę ir nukreipti juos tinkama linkme. Tačiau nepaisant jų dedamų didelių pastangų, iki šiol vis dar labai didelė dalis žmonių nesirūpina savo sveikata ir pas gydytojus apsilanko tik tuomet, kai vienokia ar kitokia liga būna gerokai pažengusi. Todėl kiekvienas iš mūsų, kuris nenori susidurti su labai rimtomis sveikatos problemomis, pasirinktos medicinos įstaigos jokiu būdu neturėtų aplenkti net ir tuomet, kai nejaučiama jokių negalavimų. Tai reiškia, kad pas medikus reikėtų lankytis reguliariai ir profilaktiškai, tokiu būdu lengviau užkertant kelią galimoms ligoms.

Kita vertus, reikia suprasti, kad gydytojas nėra visagalis ir už jus gyvenimo nenugyvens, todėl didžiausią darbą turėtumėte atlikti jūs, o ne medikai. Pastebima, kad nemaža dalis žmonių, kurie pakartotinai susiduria su tomis pačiomis sveikatos problemomis, dažniausiai ima kaltinti ne save, o būtent gydytojus. Tačiau toks požiūris yra labai egoistiškas ir savanaudiškas. Gydytojai negali užtikrinti, kad jūs propaguosite sveiką gyvenimo būdą, reguliariai sportuosite, atsisakysite bet kokių žalingų įpročių ir darysite viską, kad jaustumėtės žvalūs, energingi ir tvirti. Todėl jei norite išvengti rimtų sveikatos sutrikimų, turėtumėte ne tik reguliariai lankytis pas skirtingų sričių medikus, tačiau taip pat ir labai daug dėmesio skirti savo sveikatos gerinimui bei sveikos gyvensenos propagavimui.

Ir net jei sakote, kad jūs visiškai neturite laiko, nes didžiąją dienos dalį praleidžiate darbe, o grįžę po sunkių ir varginančių darbų, nė negalite pagalvoti apie papildomą veiklą, kuri būtų susijusi su jūsų sveikatos gerinimu – tai tikrai nėra pasiteisinimas. Kai kalbame apie mūsų sveikatą ir gyvenimo kokybę, negali būti absoliučiai jokių pasiteisinimų. Nuo to, kaip maitinamės, kiek laiko skiriame sportui, kokia yra mūsų psichologinė būsena, kaip susidorojame su stresu ir ar tikrai atsisakome žalingų įpročių – priklauso ir mūsų sveikatos būklė. Todėl, kai užsiregistruosite reguliariems profilaktiniams vizitams pas savo gydytojus, taipogi nepamirškite ir kasdienės sveikos gyvensenos.