Spyruokliniai čiužiniai: privalumai ir trūkumai

spyruokliniai ciuziniaiĮvairūs čiužiniai naudojami jau nuo senų laikų. Senovės Graikijoje buvo naudojami čiužinai, užpildyti vilna ar kitu natūraliu pluoštu. Romėnai čiužinių užpildui pasirinkdavo meldus, šieną, gulbių arba žąsų plunksnas bei pūkus. Šiandien galima rasti labai įvairios sudėties čiužinių, tad kiekvienu atveju galima išsirinkti tinkamiausius.

Spyruokliniai čiužiniai – vieni populiariausių

Šių čiužinių kamšalui paprastai yra naudojamas putų poliuretanas, kuris gali būti padengtas medvilne, vilna ar ašutais. Spyruokles paprastai saugo plona vilna arba veltinis: šios medžiagos gaminiui suteikia daugiau standumo.

Bonell ir kišeninių spyruoklių čiužiniai

Vienas dažniausių pasirinkimų – tai spyruokliniai čiužiniai, kurie paprastai yra skirstomi į dvi kategorijas: Bonell tipo ir kišeninių spyruoklių čiužinius. Bonell tipo spyruokliniai čiužiniai sudaryti iš plieninių spyruoklių, kurios ties viduriu siaurėja, ir spyruoklės viena su kita jungiamos spiralėmis. Kišeninių spyruoklių tipo čiužiniai yra elastingesni nei Bonell čiužiniai. Šių čiužinių spyruoklės yra atskiros: jos yra pritvirtintos eilėmis, ir užsiūtos kišenėlėse.

Spyruoklinių čiužinių privalumai

  • Lengvai išgaruoja drėgmės perteklius, todėl čiužinys nepelija;
  • Kišeninių spyruoklių čiužiniai pasižymi dideliu elastingumu;
  • Šių čiužinių kaina nėra didelė;
  • Spyruokliniai čiužiniai pasižymi ilgaamžiškumu;
  • Ilgai išlaikoma čiužinio pradinė forma;
  • Kišeninių spyruoklių čiužiniai tolygiai paskirsto kūno svorį, todėl miegas tampa tikrai kokybišku.

Spyruoklinių čiužinių trūkumai

  • Spyruokliniai čiužiniai tinka tik lygiam pagrindui;
  • Bėgant laikui spyruoklės gali suspausti čiužinio kamšalą, todėl jis gali tapti pernelyg kietas.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis čiužinį?

Įvertinkite, ar čiužinio kietumas bus optimalus: 1 lygio kietumo čiužiniai tinka iki 60 kg sveriantiems žmonėms, 2 kietumo čiužiniai – iki 80 kg žmonėms, o 3 kietumo – žmonėms, sveriantiems daugiau nei 80 kilogramų. Taip pat galima rinktis ir kintamo kietumo čiužinius, kuris pritaikomas prie žmogaus svorio. Taip pat rekomenduojama rinktis tokius čiužinius, kurių aukštis būtų ne mažesnis nei 16 cm,  nes aukštesnis čiužinys užtikrina geresnį komfortą. Jei čiužinys yra žemesnis, gali būti jaučiami nelygumai, o to tikrai norėtųsi išvengti. Konsultantai jums visada gali padėti išsirinkti tinkamiausius čiužinius, tad nesivaržykite, ir užduokite jus dominančius klausimus.

Parašykite komentarą