Virtuvės baldai šiandieniniame interjere ir stiliaus pasirinkimas

virtuvės baldai

virtuvės baldaiVirtuvė yra viena svarbiausių gyvenamųjų erdvių, kurios įrengimui skiriamas ypatingas dėmesys. Interjero specialistai teigia, kad itin dažnai virtuvės baldai, jų dizainas ir spalviniai sprendimai lemia bendrąją būsto atmosferą. Siekdami realizuoti svajonių namų viziją, visų pirma turite atsakyti į esminį klausimą – kokio stiliaus baldais puošite namus. Statistika rodo, kad dažniausias pirkėjų pasirinkimas – modernaus ir klasikinio stiliaus konstrukcijos. Tiesa, keičiantis laikams, sparčiai populiarėja ir analogų neturintys eksliuzyviniai baldai.

Modernūs baldai

Apie modernizmo idėjas buvo pradėta kalbėti vėlyvajame XIX amžiuje. Modernūs virtuvės baldai neatsiejami nuo novatoriškumo ir lakoniškumo. Šiame laikotarpyje išpopuliarėjo natūralių formų baldai, neturintys dekoratyvinių elementų, sunkių ornamentų ir klasikos vertinamų raižinių. Keičiantis laikams, modernizmas įgavo dar daugiau minimalizmo idėjų.

Paprastai modernizmo sprendimai taikomi miestų ir priemiesčių butams. Modernaus stiliaus virtuvė dažniausiai sujungiama su svetaine. Siekiant patalpai suteikti akcentų, vis dažniau projektuojama salelė virtuvės viduje, tačiau populiariausias sprendimas – virtuviniai komplektai, projektuojami kampu ar šalia išilginės sienos.

Moderniam interjerui gali būti naudojamos tiek natūralios, tiek dirbtinės medžiagos, besiskiriančios paviršiumi ir struktūra. Vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų – MDF (medienos plaušų plokščių) baldai, išsiskiriantys tvirtumu ir atsparumu garams bei vandeniui. Siekiant realizuoti novatoriškus sprendimus, ieškoma medžiagų, suteikiančių lengvumo jausmą ir optiškai padidinančių virtuvės erdvę. Šiam tikslui naudojamas stiklas, metalas ir plastikas.

Klasikiniai baldai

Per amžius nesenstanti klasika – tai prabangūs raižiniai ir išraiškingi ornamentai, aukščiausios kokybės rankų darbo virtuvės baldai, žavintys savo elegancija ir solidumu. Klasikinis virtuvės interjeras kuriamas, laikantis griežtų simetrijos principų, t. y. nuo centro (viryklės) į kraštus. Klasika neatsiejama nuo kokybės, todėl tinkamai parinkti baldai džiugins jus ne vienerius metus. Svarbiausi klasikinio interjero principai yra spalvų santūrumas (dominuoja ramių tonų spalvos), baldų linijų ir proporcijų tikslumas, kompozicijų simetriškumas ir turtingų dekoratyvinių raštų įvairovė. Populiariausia klasikinių baldų gamybinė medžiaga yra natūralus medis. Tiesa, šiandien vis dažniau pasirenkamos kombinuotos konstrukcijos, derinančios medį ir faneruotę, MDF plokštes. Itin populiarus variantas – natūralaus akmens apdaila.

Eksliuzyviniai baldai

Jei norite virtuvei suteikti išskirtinumo ir ieškote originalių idėjų, jums bus reikalingi eksliuzyviniai baldai, derinantys stiklo, betono, metalo ir plastiko konstrukcijas. Šiam stiliui priskiriamas interjeras pasižymi ergonomika, elementų tikslingumu, erdvių gausa ir tikslingu virtuvės zonavimu. Siekiant užtikrinti aukščiausias komforto sąlygas, eksliuzyviniai baldai derinami su aukštųjų technologijų sprendimais. Interjeras atsisako nereikalingų elementų, esminiai akcentai sutelkiami ties smulkiomis detalėmis. Eksliuzyviniai baldai – tai šalti atspalviai, griežtos linijos ir aiškios formos, užtikrinančios virtuvės funkcionalumą ir nepriekaištingą estetiką.

Parašykite komentarą