Tvoros dekoravimas: trys paprastos idėjos

Nors pagrindinė tvoros funkcija – apsauga nuo įsibrovėlių, tačiau ji taip pat gali tapti ir teritoriją puošiančiu elementu. Nesvarbu, kokį tvoros tipą nuspręsite pasirinkti, tikėtina, kad rasite sprendimų, kaip galima papuošti teritoriją juosiančią tvorą. Tvoros dekoravimas nebūtinai turi būti sudėtingas ir daug laiko bei investicijų reikalaujantis procesas – galite rinktis ir gana paprastus tvoros dekoravimo sprendimus.

Medinės tvoros dekoravimas

Medinės tvoros šiuo metu yra pasirenkamos vis rečiau, nes jos nėra tokios patvarios kaip metalinės, be to, reikalauja daugiau priežiūros. Vis dėlto, kai norima tokią tvorą atnaujinti, galima išbandyti įvairius gana paprastus, tačiau tikrai estetiškus sprendimus: medinę tvorą galima perdažyti įvairiomis spalvomis, ją galima papuošti įvairiais raižiniais ar piešiniais, ir t.t. Šiuo metu vis labiau populiarėja medinių tvorų dekoravimas išpjaustant įvairias nedideles figūras – tai suteikia tvorai dar daugiau išskirtinumo, be to, toks pasirinkimas puikiai tinka ir tada, kai tvora turi tam tikrų smulkių pažeidimų, kurių taisymas gali pareikalauti tikrai nemažai pastangų.

Tvoros apželdinimas

Toks tvoros dekoravimas – taip pat labai populiarus, ir gali būti pritaikomas įvairių tipų tvoroms. Palanku tai, kad apželdinimas gali papuošti net ir labai neišvaizdžią tvorą, ir viskas, ką jums reikės padaryti, – tai tiesiog pasirinkti tinkamiausius ilgamečius augalus. Tvoros apželdinimui puikiai tinka penkialapis vinvytis, kuris rudenį pasipuošia paraudonijusiais lapais, taip pat puikiu pasirinkimu gali būti labai greitai augantis plačialapis pelėžirnis ar itin puošniai atrodanti margalapė aktinidija.

Gabionai – ir puošnūs, ir tvirti

Gabionai – tai suvirintos vielos tinklo krepšiai, kurių vidus yra užpildomas akmenimis ar kitais užpildais, o jų konstrukcijos forma gali būti labai įvairi. Gabionai gana dažnai pasirenkami tuomet, kada norima išvengti nuošliaužų (jie gali būti taikomi upių ar kitų vandens telkinių pakrantėms, šlaitų sustiprinimui, ir t.t.), tačiau taip pat tokia tvora puikiai tinka ir tada, kai norima papuošti nuosavą teritoriją. Gabionų užpildas gali būti derinamas prie konkrečios aplinkos, todėl rezultatas bus iš tiesų puikus. Gabionai gali būti užpildomi ne vien tik akmenimis, bet taip pat įvairiomis uolienomis, stiklu, ir t.t. Pasikonsultavę su specialistais tikrai visada galėsite nuspręsti, koks gabionų užpildas labiausiai derėtų prie namų ir jų aplinkos.

Klaidinga manyti, kad tvoros dekoravimas pareikalaus pernelyg didelių investicijų ar daug pastangų – nesvarbu, kokio tipo tvorą nuspręsite pasirinkti, bet kuriuo atveju galėsite atrasti paprastą, bet tikrai efektyvų sprendimą.