Tvorų istorija: nuo pirmykščių civilizacijų iki dabar

Ankstyvajame paleolito laikotarpyje tvoros buvo labai primityvios – jos buvo statomos iš akmenų ir storų šakų. Tokių tvorų estetinė vertė buvo labai menka, tačiau tokia tvora leido apsisaugoti nuo plėšrūnų įsibrovimo.  Tuo metu tvorų saugumą buvo bandoma užtikrinti ir šamanų užkeikimais, tačiau tai, žinoma, nepadėdavo. Vėliau gaminamos tvoros vis labiau tobulėjo, o šiandien galime džiaugtis itin moderniais sprendimais.

Akmeninės tvoros

Išmokus apdirbti akmenį tvoros tapo kur kas saugesnės. Iš akmens pagamintos tvoros tapo puikiomis užtvaromis, kurios užtikrino kur kas didesnę teritorijos apsaugą. Panašios užtvaros yra naudojamos iki šių dienų – mūrinės ar iš gelžbetonio pagamintos tvoros puikiai tinka tada, kai siekiama, kad tvora nebūtų perregima. Žinoma, toks tvoros pasirinkimas turi ir tam tikrų trūkumų – tvora yra gana brangi, jos montavimas yra sudėtingas, be to, sukuriamas pavėsis (tai ne visada laikoma trūkumu).

Medinės tvoros

Medinių tvorų taikymas taip pat siekia labai senus laikus. Pirmosios medinės tvoros buvo gaminamos iš paaštrintų medinių stulpų, kurie buvo tankiai įkalami vienas prie kito. Toks tvoros modelis buvo naudojamas tūkstančius metų, o idėjos tvorą gaminti iš medienos neatsisakoma ir iki šių dienų. Medinė tvora yra ne tik funkcionali, bet taip pat atrodo labai estetiškai, ir užtikrina didesnį jaukumą. Vis dėlto, tenka įvertinti tai, kad medinės tvoros priežiūra nėra labai paprasta, ir tai reikalauja gana nemažai laiko bei pastangų.

Kiti tvorų tipai

Kai kuriose gyvenvietėse medienos ištekliai buvo gana menki, todėl tvoros buvo gaminamos iš įvairių kitų medžiagų – molio, sutvirtintų rugių, kviečių ar nendrių stiebų. Vėliau tvoros ėmė vis labiau tobulėti, o tuomet, kai buvo išmokta apdirbti įvairius metalus, metalinės tvoros įgijo itin didelį populiarumą. Kalviai gamino tikrai išskirtines tvoras, kurios buvo ne tik ilgaamžės ir funkcionalios, bet taip pat atrodė labai estetiškai. Tokios tvoros yra pasirenkamos iki šių dienų, ir yra itin palankiai vertinamos.

Šiuolaikinės tvoros

Šiandien vis dažniau nusprendžiama rinktis segmentines tvoras, kurios gali būti pritaikomos ir gyvenamųjų namų, ir komercinių pastatų apsaugai. Šias tvoras yra paprasta montuoti, o jų ilgaamžiškumas pranoksta vartotojų lūkesčius. Iš abiejų pusių cinkuotos tvoros užtikrina, kad jų priežiūra nereikalaus papildomo dėmesio, ir tvora bus atspari įvairiems aplinkos veiksniams. Didelį segmentinių tvorų pasirinkimą rasite http://www.betafence.lt/ internetinė svetainėje, kurioje taip pat galėsite rinktis iš kitų tvorų tipų (čia siūlomi tvorų tinklai, gabionai, mobilios tvoros, ir t.t.)