Alpakų vilnos gaminiai

alpakos vilna

Alpakos – vienas mieliausių kupranugarių šeimos žinduolių, kuris yra ne tik draugiškas su žmonėmis ir gali gyventi net ir atšiauriomis Lietuvos oro sąlygomis, bet ir pasižymi nepakartojamai švelnia ir kokybiška vilna, kuri yra net penkis kartus šiltesnė už avies. Todėl nenuostabu, kad alpakų vilnos gaminiai yra tiesiog graibstyte graibstomi. Kuo dar išsiskiria šie gyvūnai, jų vilna ir kokie alpakų vilnos gaminiai rinkoje populiariausi?

Alpakos jau nuo senų laikų yra laikomos Andų kalnų lobiu. Seniau jos buvo naudojamos mėsai ir drabužiams, tuomet ispanų konkistadorai XVI a. išnaikino apie 90 % jų populiacijos, tačiau dėl savo galimybių prisitaikyti prie bet kokių klimato sąlygų, alpakos yra paplitusios ne tik Pietų Amerikoje, bet ir visoje Europoje ir net Lietuvoje.

Alpakos negyvena laukinėmis sąlygomis, tai prijaukintas gyvūnas, kuris valgo žolę ir yra labai draugiškas su žmonėmis. Jas rekomenduojama auginti būriais, kuriuose turėtų būti bent dvi patelės, du patinai ir jų jaunikliai. Dažniausiai ūkininkai ir verslai šiuos gyvūnus augina dėl to, kad jie gali kur kas geriau nei bet kokia žoliapjovė gali sutvarkyti didelius pievų ir laukų plotus, taip pat be galo populiari alpakų vilna, kuri išsiskiria savo kokybe ir naudingomis savybėmis.

Alpakų vilna yra minkštesnė ir tvirtesnė nei kašmyras, ji gerokai lengvesnė bei šiltesnė už avies vilną. Didelis privalumas ir tas, kad alpakų vilna turi apie 24 spalvas ir dar daugiau atspalvių, todėl alpakų vilnos gaminiai gali pasiūlyti didelį natūralių atspalvių pasirinkimą. Alpakų vilna tinka net ir alergiškiems žmonėms, ji gana ekologiška, nes vilnoje nesiveisia kandys ar dulkių erkutės.

Alpakos vilna yra itin lengvo pluošto ir kur kas šiltesnė bei stipresnė už kitų žinduolių. Alpakos vilnos gaminiai pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu, jie lengvai prižiūrimi, sunkiai plyšta, o dėmės lengvai išplaunamos. Alpakos siūlai yra gana ploni. Nors iš jų dažniausiai mezgami megztiniai, kurių medžiaga taip pat plona, tai neatima funkcionalumo ir fakto, kad alpakų vilnos drabužiai yra be galo šilti. Alpakos vilnos siūlai turi dailų blizgesį, kuris nurodo šios vilnos gaminių kokybę, jie taip pat skiriasi ir savo pobūdžiu. Alpakos vilna gali būti ir banguota, ir tiesi, todėl nuo to skiriasi siūlo struktūra ir gaminio išvaizda.