Galima nesunkiai pastebėti, kad pastaruoju metu žmonės vis dažniau apsiperka ne prekybos centruose ar specializuotose parduotuvėse, bet naudojasi elektroninių parduotuvių paslaugomis. Šiais laikais, kai informacinės technologijos atlieka tokį svarbų vaidmenį mūsų kasdienybėje, tai jau nieko nestebina, tuo labiau, kad tiek televizoriuje, tiek internete galime pamatyti daug skirtingų reklamų, kurios siūlo tariamai pigiau pirkti būtent internetu. Pamėginkime išsiaiškinti, ar iš tiesų elektroninės parduotuvės siūlo mažesnes kainas? O gal yra daugiau privalumų ar užslėptų minusų?
Daugiausiai dėmesio sulaukia drabužiai
Pakalbinome vienos žinomos elektroninės parduotuvės atstovą, kuris mums atskleidė gana įdomų faktą – pasirodo, dažniausiai žmonės internete perka ne buitinę techniką ar elektroniką, tačiau drabužius. Dažniausiai tai būna kelnės, suknelės, striukės ir panašiai. Kadangi šiuo metu galima rasti nemažai reklamų, kurios siūlo pirkti tų pačių firmų drabužius gerokai pigiau, daugelis žmonių susivilioja ir išbando elektroninę prekybą. Dažniausiai, jie lieka patenkinti, kadangi populiariausios elektroninės parduotuvės siūlo grąžinimo garantiją, kuri kartais gali tęstis net iki dviejų mėnesių. Daugelis žmonių įvardija ir dar vieną privalumą – per internetą apsipirkti gaunasi gerokai greičiau, todėl nereikia laukti eilėse, taip pat nereikia visos dienos skirti pasivaikščiojimams prekybos centruose. Aišku, kai kuriems žmonėms tai yra savotiška pramoga, todėl tokie žmonės tikrai nesusivilios apsipirkinėjimu internete. Visgi, praktiški žmonės, kurie taupo laiką ir nenori valandų valandas vaikščioti prekybos centre, tikrai pasirinks apsipirkinėjimą internetu.
Dėmesio sulaukia prabangos prekės
Dar vienas įdomus statistikos faktas, kurį mums papasakojo žinomos elektroninės parduotuvės atstovas – pasirodo, jog žmonės kreipiasi į elektronines parduotuves dažnai tais atvejais, kai nori pigiau įsigyti retas prekes arba vadinamąsias prabangos prekes. Į šią kategoriją dažniausiai patenka brangūs vardiniai rūbai arba laikrodžiai. Mūsų pašnekovas papasakojo, kad laikrodžių prekyba internete yra itin sėkminga, kadangi vartotojams yra prieinamas labai platus asortimentas, todėl dažnai jie gali įsigyti pačių garsiausių gamintojų laikrodžius už dvigubai mažesnę kainą, o neretai ir randa tokių modelių, kokių tikrai nerastų specializuotoje parduotuvėje, įsikūrusioje prekybos centre.
Tą patį galima pasakyti ir apie vardinius rūbus – kai kurios elektroninės parduotuvės tiesiogiai bendradarbiauja su gamintojais, todėl be tarpininkų gauna kai kuriuos vardinius rūbus. Tai suteikia galimybę uždėti gerokai mažesnį antkainį, todėl vartotojai neretai lieka nustebę, pamatę tokias mažas kainas už prabangius drabužius.
Pasirinkimo daugiau?
Mūsų kalbintas internetinės parduotuvės atstovas patvirtino dar vieną faktą – elektroninė parduotuvė įprastai gali pasiūlyti gerokai daugiau skirtingos rūšies prekių, nei įprasta parduotuvė. Taip yra todėl, kad prekės tiesiog sandėliuojamos, jų nereikia išdėlioti į gražias lentynas, jos neturi būti matomos pirkėjų. Svarbu tiesiog turėti interneto puslapį, kuriame potencialūs klientai galėtų patogiai naršyti ir greitai rasti juos dominančias prekes. Be abejo, tai padaryti yra gerokai lengviau, patogiau ir pigiau, nei įkurti didelį saloną ir ten išdėlioti visus siūlomus produktus bei prekes. Todėl nieko keisto, kad pasirinkimo daugiau, o antkainiai neretai kur kas mažesni.
Taigi, pasidomėję internetine prekyba, radome daug pliusų ir vieninteliu minusu galime įvardinti tai, kad drabužių negalima pasimatuoti prieš pirkimą. Visgi, šis minusas nublanksta prieš visą gausybę rastų privalumų, todėl siūlome pabandyti šį apsipirkimo būdą.