Dantų tiesinimas namuose: ar tai įmanoma?

Medicinos įstaigos

Viena dažniausiai įvairaus amžiaus žmones kamuojančių odontolognių problemų yra kreivi dantys ir netaisyklingas sąkandis. Dėl įvairiausių priežasčių, pradedant genetika, baigiant maitinimu iš buteliuko, dantys išauga netiesūs, netinkamai išsidėstę, kartais sukeldami ne tik nepasitikėjimą savimi, bet ir rimtus fiziologinius iššūkius. Pavyzdžiui, kreivi dantys gali apsunkinti maisto kramtymą ar tapti kalbos defektų priežastimi. Patikimiausias būdas turėti holivudinę šypseną yra dantų tiesinimas. Tačiau tiesinimas breketais ir plokštelėmis trunka ne tik bent keletą metų, taip pat ši procedūra reikalauja didelių investicijų. Žinoma, breketai nėra tokia brangi paslauga kaip, pavyzdžiui, dantų implantai, tačiau vis dėlto nuolatiniai pasirinktos medicinos įstaigos lankymai reikalaus nemažų investicijų.

Gerokai pigesnis variantas, suteikiantis galimybę dantis tiesintis tiesiog namuose yra dantų treineris. Treineris – tai standartinio dydžio pozicionierius, tiesinantis dantis ir gerinantis raumenų funkcijas. Treinerį sudaro:

  • Dantis nukreipiantys lankai;
  • Lūpiniai lankai, sumažinantys raumenų poveikį dantims ir švelniai veikiantys priekinius dantis, tiesinantys juos;
  • Liežuvinė ataugėlė – koreguojanti liežuvio padėtį. Ataugėlės dėka įprantama liežuvį laikyti prie gomurio.
  • Liežuvio apsauga – neleidžia liežuvio kišti tarp dantų, todėl dantų neveikia žalinga jėga.
  • Lūpų dygliukai – sumažina smakrinio raumens įtempimą ir raumens daromą spaudimą apatiniams dantims.

Šis ortodontinis aparatas atlieka tokias funkcijas:

  • Koreguoja liežuvo padėtį. Dažnai kreivų dantų priežastis yra netinkama liežuvio padėtis – dantys sustumiami ir sąkandis tampa netaisyklingas.
  • Išlygina kreivus dantis. Priekinių dantų tiesinimui nereikia didelės jėgos, treinerio švelnaus spaudimo visiškai pakanka norint grąžinti dantis į jiems deramas vietas.
  • Keičia kvėpavimo būdą. Kvėpavimas pro burną taip pat lemia dantų susigrūdimą, nešiojant dantų treinerį kvėpuoti galima tik pro nosį.
  • Pagerina veido vystymąsi. Dantų treineris atitraukia apatinę lūpą ir taip suteikia veidui proporcingumo bei leidžia vystytis be nukrypimų.

Svarbu tai, kad treinerį dėvėti galima bet kuriame amžiuje – juo tiesinami tiek pieniniai, tiek ir nuolatiniai dantys. Taip pat jo dėvėjimas yra gerokai patogesnis, nei breketų. Treinerį užtenka įsidėti keletai valandų dienos metu, kad ir ruošiant vakarienę ar žiūrint televizorių, bei visai nakčiai. Tuo tarpu breketai turi būti nešiojami neišsiimant jų net keletą metų. Kiekvieną kartą po nešiojimo treinerį reikia nuplauti šiltu vandeniu ir nuvalyti šepetėliu su dantų pasta.

Pirmieji šio švelnaus dantų tiesinimo rezultatai matomi jau po 2-6 mėnesių, o treinerio kaina yra daugiau nei keletą kartų žemesnė nei breketų. Jei trokštate tiesių dantų, taisyklingo sąkandžio ir nuostabios šypsenos – pasitarkite dėl dantų treinerio įsigijimo su savo odontologu. Tuomet jūsų gydytojas neabejotinai pasiūlys jums patį tinkamiausią variantą.

Parašykite komentarą