Kopenhaga – pasirinkimas savaitgaliui

Kopenhaga

KopenhagaKopenhaga – vienas populiariausių miestų, tarp turistų Europoje, kurie mėgsta seną architektūrą. Kopenhaga neseniai išpopuliarėjo ir lietuvių tarpe, kai buvo paleisti pigūs skrydžiai į Danijos sostinę, esančią Zelandijos saloje. Tiesa, pirmieji skrydžiai iš Vilniaus į Kopenhagą buvo protu nesuvokiamai pigūs – vos po 1 eurą į vieną pusę! Šiuo pasiūlymu iš karto pasinaudojo nemažai lietuvių ir aplankė šį nuostabų miestą. O tiems, kurie dar nespėjo to padaryti ir vis dar nori apsilankyti Zelandijos saloje – paskubėkite! O mes išvardinsite, kodėl tai turėtumėte padaryti.

                  Visų pirma – Kopenhaga yra tokio dydžio miestas, koks tinkamas aplankyti savaitgalį. Tai yra, dviejų dienų jums pilnai užteks pamatyti įdomiausias miesto įžymybes, lankytinus objektus. Tad jei turite porą laisvų dienų, pasinaudokite tuo.

                  Kopenhaga patiks ne visiems. Tiesa ta, kad šiame mieste yra labai nedaug žalumos. Viskas yra užstatyta, išasfaltuota, išklota plytelėmis. Medžių, parkų čia pamatysite tikrai nedaug. Iš pradžių tai net nėra suvokiama, tačiau kai susimąstai, supranti, kad tiek mažai žalumos, ko gero, dar nėra tekę matyti. Kita vertus, miestas patiks tiems, kas mėgsta bažnyčias, architektūrą, įdomius senus pastatus ir senas gatveles.

                  Nenustebkite, jei Kopenhagoje sutiksite daugybę turistų – šis miestas tikrai populiarus, juolab kad lengvai yra pasiekiamas iš ne vienos Europos šalies. Paimkime kad ir Švediją – ją nuo Danijos skiria tik vienas tiltas. Tad jei lankotės Kopenhagoje, ne pro šalį būtų sėsti į traukinį ar autobusą ir per pusvalandį atsidurti kitoje šalyje, o dar ir pasinaudoti proga kirsti Baltijos jūrą tiltu! Švedijoje atsidursite Malmo mieste, kur dera senoji architektūra su moderniais šių laikų pastatais, ne ką mažiau keliančiais žavesį.

                  Kopenhagoje galite rasti ne vieną įdomią bažnyčią, apsilankyti jų bokštuose, aplankyti parlamento rūmus. Iš tiesų, Kopenhagoje bokštų gana nemažai ir į kai kuriuos jų galima patekti. Tiesa, kai kuriems tokie bokštai gali kelti ir baimę. Kai kurie bokštai yra uždaromi esant stipresniam vėjui (o vėjas čia dažnas reiškinys, nes juk miestas stovi saloje Baltijos jūroje!), todėl kartais patartina juose apsilankyti pirmoje dienos pusėje, kai vėjas nėra įsismarkavęs. Kai kurie bokštai lankomi nemokamai, į kitus įėjimas gali kainuoti ir kelis eurus. Tačiau jei užkopsite į vieną bokštą, pamatysite tiek, kad kitas bokštas ne ką daugiau jums atvers. Beje, kai tik lankysitės Kopenhagoje, nieku gyvu nepamirškite aplankyti Hanso Kristiano Anderseno undinėlės! Nors pati skulptūra ir nėra kažkuo ypatinga, tačiau tai, su kuo ji siejama, lėmė didelį jos populiarumą ir neblėstantį turistų dėmesį.