Kuo įdomi Maljorka ir ką joje veikti?

Maljorka

MaljorkaMaljorka yra viena iš Balearų salyno salų Viduržemio jūroje. Į ją kasmet plūsta daugybė turistų iš visos Europos, ypač – Vokietijos. Tai sala, kur žiemą vėsu, o vasarą gali būti ir per karšta, tačiau tinkamai pasirinkus sezoną, tikrai vertą ją aplankyti. Čia ne tik gausu paplūdimių, bet yra ir kalnų, nuo kurių galima pasižvalgyti po plačiąją Viduržemio jūrą, o taip pat Maljorkoje galima susipažinti ir su salos kultūra, istorija, architektūra ir, žinoma, gamta. Tad ko čia traukia tiek turistų kiekvienais metais? Pasidairykime po šią salą.

                  Visų pirma, Maljorka garsėja savo sostine – Palma. Į šį miestą skraido lėktuvai iš daugybės Europos miestų. O oro uostas yra visai šalia miesto. Pavažiavę 10 minučių autobusu, jau galėsite išlipti ir dairytis, kaip gi atrodo ta Ispanija. Visų pirma, nepamirškite aplankyti Palmos katedros, įspūdingos savo dydžiu ir architektūra. Aplink galėsite pasigerėti fontanu, gatvės muzikantais, mažomis parduotuvėlėmis ir kavinukėmis, kurių tiesiog pilnas senamiestis. Beje, jei jau lankotės Ispanijoje, būtinai turite paragauti tapų ir atsigerti ispaniško vyno! Na, tą padaryti nebus problema – juk tai populiariausi užkandžiai ir gėrimai saloje.

                  Jei vieną ar dvi dienas skirsite vaikščiojimui po Maljorkos senamiestį, aplankysite ir pilį, pasigrožėsite miesto panorama, uostu su jachtomis. Beje, jei mėgstate gamtą, ne pro šalį būtų autobusu pavažiuoti į kitas salos dalis, kur stūkso daugiau kaip pusantro kilometro aukščio kalnai. Į juos užkopti prireiks ne vieno prakaito lašo, tačiau kopia ir vokiečių pensininkai, tad tai nėra labai sudėtinga – visur praminti takeliai. Tačiau, jie gana statūs ir reikės įdėti šiek tiek jėgų. Nuo viršaus atsiveriantys vaizdai tikrai verti to kopimo, tad jei turėsite progą, būtinai užkopkite bent į vieną kalną.

                  Jei domina mažesni miesteliai, užsukite kad ir į Valdemossą. Maži miesteliai labai pritaikyti turistams, nes jų čia tiesiog gausu sezono metu. Čia rasite daugybę suvenyrų, ypač alyvmedžio dirbinių, kurių medieną marga ir spalvota, tikrai suteiks žavesio jūsų interjerui ar virtuvei. Mažuose miesteliuose taip pat rasite ir bažnyčių, įdomesnių vietinių lankytinų vietų. Tad žinokite, kad Maljorka savyje slepia ne tik Palmos miestą, bet ir daug kitų, jaukių mažų miestelių, su vaizdais į kalnus ar Viduržemio jūrą. Nepraleiskite progos aplankyti ir jų!