Kvepalai: viskas, ką reikia apie juos žinoti

Kvepalai

Žmonės kvėpinasi jau nuo neatmenamų laikų, kada kvepalai buvo gaminami iš įvairių aliejų ir gėlių žiedų. Šiandien šio produkto sudėtis ir gamyba yra kur kas sudėtingesnė, ir sukurti aromatai gali išlikti tikrai ilgą laiką. Kuo stipresnė yra kvepalų aromatinių junginių koncentracija, tuo ilgiau galime mėgautis išliekančiu kvapu, tad renkantis į tai visada svarbu atsižvelgti. Ir vis dėlto, tai – tik vienas aspektas, kurį svarbu žinoti. Jų yra kur kas daugiau, taigi, ką svarbu žinoti apie kvepalus?

Nuo ko priklauso kvepalų aromatas?

Turbūt nereikia minėti, kad skirtingų rūšių kvepalai kvepia labai skirtingai, tačiau aromatas priklauso ne tik nuo to. Tenka pastebėti, kad tais pačiais kvepalais pasikvėpinę žmonės kvepia skirtingai, ir tai – visiškai natūralu. Kvapas priklauso nuo žmogaus kūno temperatūros, odos tipo ir kitų savybių, tad stebėtis tikrai nereikėtų. Šaltuoju ir šiltuoju metų laiku kvepalai skleidžia kitokį aromatą, tad visada yra rekomenduojama šiems sezonams rinktis skirtingus aromatus.

Kvepalų natos

Kvepalų aprašymuose paprastai būna nurodoma, kokios yra viršutinės, vidurinės (arba dar vadinamos širdies) ir baigiamosios natos. Kartais sunku suprasti, ką tai reiškia, tačiau viskas yra gana paprasta: aromatas atsiskleidžia 3 pakopomis: pirmiausia pasirodo viršutinės natos, tuomet – vidurinės, ir galiausiai – baigiamosios natos, kurios paprastai pajaučiamos jau po 10 minučių ar dar greičiau. Dėl šios priežasties nerekomenduojama iš karto pirkti kvepalus, vos tik juos pauostysite – visada patartina palaukti bent 10 minučių.

Kvepalų galiojimo trukmė

Buteliukuose parduodamų kvepalų galiojimo trukmė paprastai yra treji metai, tačiau tai taikytina tik tiems kvepalams, kurie dar nebuvo išpakuoti.  Jei pradėsite naudotis tam tikrais kvepalais, jie galios trumpiau: 18-24 mėnesių. Vis dėlto, netinkami laikomi kvepalai gali sugesti kur kas greičiau – labai svarbu juos saugoti nuo saulės ir drėgmės. Blogiausios vietos laikyti kvepalus – palangė ir vonia.

Ilgiausiai išliekantys aromatai

Jei ieškote tokių kvepalų, kurių kvapas išliktų kuo ilgiau, rinkitės tokius kvepalus, kurių aromate yra muskato, vanilės ar pušų kvapo natos. Tai visada gali užtikrinti kur kas ilgiau išliekantį aromatą, tačiau taip pat atsižvelkite į tai, kokia yra aromato koncentracija – kuo ji bus didesnė, tuo ilgiau išliks kvapas. Taip pat palanku rinktis originalius žinomų gamintojų kvepalus – tikrai dažai tenka pastebėti, kad žinomų populiarių gamintojų kvepalų aromatai išlieka kur kas ilgiau, tad kvepalų buteliuko užteks ilgesniam laikui.

Parašykite komentarą